Sertab Erener Yeniden Eurovision’da

Türkiye’ye tarihindeki tek Eurovision birinciliğini kazandıran şarkıcı Sertab Erener, 21 yıl aradan sonra yeniden “Everyway That I Can” şarkısı ile Eurovision sahnesine çıktı.

Bu yıl İsveç’in Malmö kentinde düzenlenen 2024 Eurovision Şarkı Yarışmasında yarı final etabı geride kaldı. Yarı finallerde yarışmacı ülkelerin yanı sıra, geçmiş yıllarda yarışmaya damga vurmuş isimler de sahne aldı. Etkinlikte 2003 yılının kazananı Sertab Erener, kendisine birincilik kazandıran şarkısı ile boy gösterdi.

DEVLET ÜSTÜN HİZMET MADALYASINA LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

Sertab Erener, o dönem Eurovision’da birinci olması üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası’na da layık görülmüştü. Sertab Erener, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sevenlerine; “21 yıl sonra tekrar buluşalım mı?” sözleriyle seslenmişti. Bu ifadeler birçok kişi tarafından “Türkiye yeniden yarışmaya mı dönüyor?” tartışmalarına neden olmuştu.

TÜRKİYE 12 YILDIR EUROVISION’A KATILMIYOR

Türkiye, kurallarda yapılan değişiklikler, özellikle 2009 yılında başlayan jüri oylaması ve “politik oylamaları” gerekçe göstererek yarışmadan çekildiğini bildirmişti.

Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması’na son olarak 2012 yılında Can Bonomo’nun ‘Love me back’ şarkısı ile katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir